flag sk
flag sk
eu

Loading color scheme
Eco Matix - kocioł na ekogroszek 5 klasy z certyfikatem ekodesig

Jeśli szukają Państwo niezawodnego i ekologicznego kotła, to piec na ekogroszek 5 klasy Eco Matix z certyfikatem Ekodesign będzie idealnym wyborem.

ecomatix 03 to kocioł wielodobowy z wbudowanym zasobnikiem i automatycznym podajnikiem paliwa. Przeznaczony jest do spalania węgla w postaci groszku o granulacji 5-25mm. Paliwo spalane jest w retortowym palniku z udziałem wentylatora nadmuchowego.
Podajnik w kotłach ecomatix 03 pozwala na uzyskanie bezdymnego spalania, niskiej emisji spalin i bardzo wysokiej sprawności urządzenia sięgającej w granicach 91,4 – 94,7 %. Wielofunkcyjny sterownik kontroluje temperaturę wody w kotle grzewczymstrong> i kieruje pracą podajnika oraz dmuchawy. Steruje również pracą siłownika zaworu mieszającego i dodatkowych pomp oraz może opcjonalnie współpracować z różnego rodzaju termostatami pokojowymi, modułami komunikacyjnymi Internet i GSM.

Łatwe czyszczenie, wygoda i niska emisja spalin

Istotną zaletą kotła, bardzo cenioną przez użytkowników, jest konstrukcja płytowa wymiennika, która w tylnej części posiada specjalny mechanizm czyszczący. Spełnia on dwie podstawowe funkcje: utrzymuje wymiennik w należytej czystości oraz pełni rolę turbulatora spalin. Kocioł dzięki temu osiąga stałą, wysoką sprawność. Opcjonalnie mechanizm czyszczący może być automatyczny, sterowany lub uruchamiany samoczynnie przez sterownik kotła.
Jednym z bardziej innowacyjnych rozwiązań w piecach na ekogroszek 5 klasy Eco Matix jest ograniczająca emisję spalin specjalna retorta RETOSCROLL o kształcie stożka z otworami napowietrzającymi oraz wypustkami tworzącymi linię śrubową. Natomiast w komorze paleniskowej kotła znajdują się ceramiczne płyty optymalizujące przebieg spalania. Te modele kotłów są również bardzo wydajne energetycznie ze względu na użycie jako materiału paliwowego węgla kamiennego typu ekogroszek, który cechuje się wysoką kalorycznością i tym samym przekłada się na zdecydowanie mniejsze koszty ogrzewania.

ecomatix 03 może pracować w trybie ciągłym, bez wygaszania podczas sezonu grzewczego. Automatyka umożliwia przygotowanie ciepłej wody użytkowej również w okresie letnim. Kocioł uzyskał atest ekologiczny IChPW potwierdzony badaniami. Jednorazowe zasypanie zasobnika paliwem pozwala na kilkudniową bezobsługową pracę kotła C.O.
Ponadto kocioł ecomatix 03, podobnie jak również znajdujący się w naszej ofercie kocioł 5 klasy na ekogroszek firmy Duox, może pracować w trybie ciągłym, bez potrzeby wygaszania podczas sezonu grzewczego. Nowoczesna automatyka umożliwia przygotowanie ciepłej wody użytkowej również w okresie letnim.
Kocioł uzyskał atest ekologiczny IChPW, który został przyznany na bazie szczegółowych badań urządzenia. Jednorazowe zasypanie zasobnika paliwem pozwala na kilkudniową oraz bezobsługową pracę kotła C.O, co jest bardzo wygodne dla osób korzystających z kotła.


ecomatix 2
Sección transversal
copia ecomatix copia ecomatix copia ecomatix copia ecomatix


Dane techniczne

ecomatix 2
Sección transversal
Descripción ecomatixDo pobrania
Kliknij na ikonę aby rozpocząć pobieranie.

archivo PDF
INSTRUKCJA OBSŁUGI
Sterownik ST-491
archivo PDF
INSTRUKCJA OBSŁUGI
Sterownik ST-571


Likwidacja kotła po okresie użytkowania
Kocioł po okresie użytkowania należy ze względu na różnorodność materiałów, z jakich jest skonstruowany, oddać do odpowiednich punktów skupu surowców wtórnych. Podczas demontażu kotła, należy zachować wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa.