flag sk
flag sk
eu

Loading color scheme
Duox - kocioł 5 klasy na ekogroszek


Kocioł 5 klasy na ekogroszek Duox to produkt bezpieczny, energooszczędny i przyjazny środowisku. jest kotłem grzewczym z zainstalowanym zasobnikiem i automatycznym podajnikiem paliwa przystosowanym do spalania ekogroszku. Korpus kotła wykonany w całości jest z blachy atestowanej o grubości 6-8 mm.

Kocioł z podajnikiem dzięki nowoczesnej technologii użytej przy jego produkcji gwarantuje:
- bezpieczeństwo użytkowania
- niską emisję spalin;
- wysoką sprawność - od 91,8%÷ 93,7%.

Wysoka sprawność jest osiągana przy pomocy, będących w konstrukcji poziomej wymiennika zawirowywaczy spalin, które pełnią rolę turbulatora. Rurowy wymiennik ochładza płyty ogniotrwałe, tym samym wydłużając ich żywotność i obniżając emisję szkodliwych związków powstających podczas spalania. Zaawansowany sterownik do pieca na bieżąco kontroluje temperaturę wody w kotle grzewczym oraz kieruje pracą siłownika zaworu mieszającego, pompy ciepła, wentylatora i podajnika. Współpracuje też z różnego rodzaju termostatami pokojowymi oraz modułami komunikacyjnymi Internet. Kocioł ma konstrukcję wylotu czopucha tylko i wyłącznie pionowo. Chroniona trzema patentami retorta III generacji Retoscroll usprawnia proces spalania.

Kotły na ekogroszek klasy 5 z certyfikatem ekodesign z podajnikiem żeliwnym o mocy 12, 20 i 25 kW

Prowadzimy sprzedaż kotłów na ekogroszek Duox ZX klasy 5 o mocy 12; 20 i 25 kW. Kocioł dostępny jest w wersji z podajnikiem żeliwnym firmy Ekoenergia.

Do głównych atutów kotłów Duox możemy zaliczyć przede wszystkim:
- ogrzewanie ciepłej wody użytkowej bez konieczności ogrzewania C.O. – za sprawą funkcji „tryb letni”;
- istnienie funkcji optymalizacji przebiegu spalania dzięki specjalnym ceramicznym płytom;
- możliwość pracy w trybie ciągłym – również w sezonie grzewczym;
- bezobsługową pracę przez kilka dni po jednorazowym zasypie pojemnika na ekogroszek.

Kocioł naszej produkcji, zarówno z paleniskiem RETOSCROLL, jak i podajnikiem żeliwnym, uzyskał atest ekologiczny IChPW potwierdzony badaniami oraz spełnia wymogi Ekoprojektu (Ecodesign). Zachęcamy do zakupów oraz kontaktowania się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji o tych oraz innych naszych produktach.

ecomatix 2
Sección transversal
copia ecomatix copia ecomatix copia ecomatix copia ecomatix


Dane techniczne
ecomatix 2
Sección transversal


Descripción ecomatixDo pobrania
Kliknij na ikonę aby rozpocząć pobieranie.
Likwidacja kotła po okresie użytkowania
Kocioł po okresie użytkowania należy ze względu na różnorodność materiałów, z jakich jest skonstruowany, oddać do odpowiednich punktów skupu surowców wtórnych. Podczas demontażu kotła, należy zachować wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa.