flag sk
flag sk
eu

Loading color scheme

Kocioł jest kotłem przeznaczonym do spalania drewna kawałkowego metodą zgazowania (dolne spalanie). Poszczególne elementy kotła wykonane są z blach 6- 10mm. Wymiennik kotła skonstruowano z pionowych paneli. Komora spalania posiada ruszt żeliwny, ceramiczne wyłożenie oraz dysze napowietrzające. Spaliny z komory paleniskowej przechodzą dołem, przez specjalnie opracowaną kształtkę, pomiędzy ścianką dzielącą palenisko do tylnych pionowych kanałów gdzie przy nawrocie spalin następuje częściowe wytrącenie pyłów i sadzy.

Kocioł wyposażony jest w elektroniczny regulator temperatury. Regulator ten steruje pracą wentylatora wyciągowego. TROTEX jest prosty i bezproblemowy w codziennej obsłudze. Otwieranie drzwi załadunkowych kotła wspomagane jest siłownikiem gazowym, a zasyp kotła zaprojektowany tak, aby ułatwić załadunek kotła dużymi kawałkami drewna. Wentylator wyciągowy oraz połączona z nim krańcówka zapobiegają dymieniu przy otwarciu klapy załadunkowej. Stałopalność kotła przy pełnym zasypie paliwa wynosi około 4 godzin. Kocioł wyposażony jest w regulator elektroniczny, który poprzez wentylator pobiera powietrze potrzebne do spalania i umożliwia kontrolę temperatury kotła.

Charakterystyka
  • Duża komora paleniskowa oraz zasobnik pozwalający na zasyp dużą ilością trotu
  • Łatwy dostęp do wymiennika ułatwiający czyszczenie
  • Grubość blach od 6-10mm

Wyposażenie
    Standardowe
  • Wentylator wyciągowy
  • Sterownik ST 891 do kotła zasypowego (obsługa wentylatora, pomp CO i CWU, podłogowej oraz zaworu mieszającego)
Dane techniczne


Do pobrania
Kliknij na ikonę aby rozpocząć pobieranie.

archivo PDF
INSTRUKCJA OBSŁUGI
TROTEX
-->


Likwidacja kotła po okresie użytkowania
Kocioł po okresie użytkowania należy ze względu na różnorodność materiałów, z jakich jest skonstruowany, oddać do odpowiednich punktów skupu surowców wtórnych. Podczas demontażu kotła, należy zachować wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa.