flag sk
flag sk
eu

Loading color scheme

to kocioł automatyczny przystosowany do spalania biomasy w postaci pelletu. Korpus kotła wykonany w całości z atestowanej stali o grubości 6 mm. Istotną zaletą kotła jest konstrukcja płytowa wymiennika, która w tylnej części posiada specjalny mechanizm czyszczący. Mechanizm ten spełnia dwie funkcje: utrzymuje wymiennik w należytej czystości oraz pełni rolę turbulatora spalin. Kocioł wyposażony jest w palnik KIPI, którego komora paleniskowa obracając się oczyszcza palenisko z powstałego żużla i popiołu, dzięki czemu palnik pracuje efektywnie cały czas bez spadku mocy i nie dochodzi do jego zapychania się. Te specjalne rozwiązania pozwalają na uzyskanie bezdymnego spalania, niskiej emisji spalin i wysokiej sprawności wynoszącej 91,9 %. Zaawansowana automatyka obsługująca pompę c.o., c.w.u., dodatkowe pompy, zawory mieszające, układ rozpalania paliwa oraz pracę w trybie modulacji sprawia, że obsługa tego kotła na pellet sprowadza się do niezbędnego minimum. Kocioł uzyskał atest ekologiczny IChPW w Zabrzu potwierdzony badaniami - spełnia kryteria sprawności cieplnej i wymagań w zakresie emisji wg normy PN-EN 303-5:2012 w klasie 5.

Charakterystyka
 • Półautomatyczny system czyszczenia kanałów dymnych
 • Innowacyjny, obrotowy, samoczyszczący palnik KIPI
 • Estetyczny i funkcjonalny zasobnik na pellet(wielkość uzależniona od mocy kotła)
 • Innowacyjny czyszczak/ turbulator spalin zwiększający sprawność kotła
 • Zaawansowany sterownik

Wyposażenie
  Standardowe
 • Wentylator nadmuchowy
 • Zaawansowany ale jednocześnie funkcjonalny i prosty w obsłudze sterownik ST 979
 • Opcjonalne
 • Zasobnik pelletowy przemysłowy o pojemności od 800 do 2800 litrów

UWAGA: Przy ustalanie szerokości całkowitej należy uwzględnić odsunięcie zasobnika od kotła o szerokość wysuniętego podajnika

ecomatix 2
Sección transversal
copia ecomatix copia ecomatix copia ecomatix copia ecomatix


Dane techniczne
ecomatix 2
Sección transversal


Do pobrania
Kliknij na ikonę aby rozpocząć pobieranie.

archivo PDF
INSTRUKCJA OBSŁUGI
BioPellmax


Likwidacja kotła po okresie użytkowania
Kocioł po okresie użytkowania należy ze względu na różnorodność materiałów, z jakich jest skonstruowany, oddać do odpowiednich punktów skupu surowców wtórnych. Podczas demontażu kotła, należy zachować wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa.