Aktualności

Chłodzenie pompą ciepła AIRKOMPAKT- Kołton

kolton-airkompakt-pompa-ciepla-zalety-produktu-new

Możliwości chłodzenia pompą ciepła Kołton Airkompakt z wykorzystaniem czynnika R290

kolton-airkompakt-pompa-ciepla-zalety-produktu-new

Możliwości chłodzenia pompą ciepła Kołton Airkompakt z wykorzystaniem czynnika R290

Pompa ciepła Kołton Airkompakt z czynnikiem R290 to nowoczesne urządzenie, które oferuje efektywne rozwiązania w dziedzinie chłodzenia instalacji wodnych/glikolowych. Wykorzystanie czynnika chłodniczego R290, czyli propanu, przynosi wiele korzyści w tym kontekście.
Czynnik R290 jest ekologiczny i wysoce efektywny w procesach chłodzenia. Jako substancja naturalna, nie szkodzi środowisku, co odróżnia go od innych powszechnie stosowanych substancji chłodzących. Ponadto, R290 charakteryzuje się wysoką wydajnością energetyczną, co prowadzi do niższych kosztów eksploatacji i bardziej efektywnego wykorzystania energii.

Pompa ciepła Kołton Airkompakt z czynnikiem R290 jest idealnym rozwiązaniem do chłodzenia instalacji wodnych/glikolowych opartych o klimakonwektory, nagrzewnice czy układy płaszczyznowe. Może być stosowana w różnych sektorach, takich jak przemysł, handel detaliczny, gastronomia czy sektor mieszkaniowy, gdzie istnieje potrzeba skutecznego chłodzenia medium płynnego.
Komunikacja z falownikiem od fotowoltaiki oraz stosowanie harmonogramów chłodzenia umożliwia zestrojenie pompy ciepła z instalacją wg potrzeb indywidualnych.
W lecie pompa ciepła może działać w trybie chodzenie/CWU a przełączanie między tymi trybami następuje płynnie w sposób automatyczny.

Jedną z głównych zalet chłodzenia pompą ciepła Kołton Airkompakt jest jej wysoka efektywność. Pompa może osiągać niskie temperatury zasilania ~ 10 C, co jest kluczowe w przypadku chłodzenia instalacji wodnych/glikolowych. Zapewnia to skuteczne obniżenie temperatury medium płynnego i utrzymanie stabilnych warunków chłodzenia.
Ważnym aspektem chłodzenia pompą ciepła Kołton Airkompakt z czynnikiem R290 jest również jej przyjazność dla środowiska. Propan jako naturalny czynnik chłodniczy nie emituje substancji szkodliwych dla ozonu ani nie przyczynia się do efektu cieplarnianego. W dobie rosnącej troski o środowisko naturalne, wybór ekologicznych rozwiązań staje się coraz bardziej istotny.

Pompa ciepła Kołton Airkompakt z czynnikiem R290 to niezawodne i efektywne rozwiązanie do chłodzenia instalacji wodnych/glikolowych, które spełnia wysokie standardy efektywności energetycznej i ekologii. Dzięki temu, użytkownicy mogą cieszyć się skutecznym chłodzeniem przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego.

Komfort latem, komfort zimą- urządzenie wielofunkcyjne

Pompa ciepła Kołton Airkompakt z czynnikiem R290 to niezawodne i efektywne rozwiązanie do chłodzenia instalacji wodnych/glikolowych, które spełnia wysokie standardy efektywności energetycznej i ekologii. Dzięki temu, użytkownicy mogą cieszyć się skutecznym chłodzeniem przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Zimą pompy ciepła AIRKOMPAKT zapewniają ciepło w domu oraz dostarczają ciepłą wodę użytkową.

mężczyzna

Nie wiesz jak dopasować właściwe rozwiązanie?

Określ swoje potrzeby, a my dobierzemy rozwiązanie dla Twojej inwestycji.

Uruchom formularz