Kołton – producent pomp ciepła

Szukasz specjalisty od ekologicznych systemów ogrzewania? Polski producent pomp ciepła i kotłów ekologicznych Kołton oferuje kompleksowe usługi z branży ciepłowniczej: od doradztwa, przez produkcję, montaż i serwis urządzeń, aż po naprawy pogwarancyjne.

Dlaczego warto wybrać nasze produkty? To proste!

 • Działamy na rynku od ponad 40 lat.
 • Zespół Kołton liczy ponad 100 specjalistów w dziedzinie ciepłownictwa.
 • Nasze produkty spełniają certyfikaty energetyczno-ekologiczne.
 • Kotły i pompy marki Kołton są wykonane z atestowanych materiałów.
 • Dbamy o przyjazną dla użytkownika obsługę urządzeń.
 • Zwracamy uwagę na estetyczny wygląd naszych maszyn.
 • Śledzimy rozwój branży i otwieramy się na nowe rozwiązania.

Kilka słów o firmie

Kołton to polski producent pomp ciepła oraz ekologicznych kotłów C.O. W branży ciepłownictwa działamy od ponad 40 lat. Zdobyte w tym czasie doświadczenie pozwoliło nam rozwinąć się, zbudować bogatą ofertę produktów, dopracować jakość naszych usług i wreszcie zyskać znaczne grono zaufanych klientów. Nasze urządzenia ogrzewają domy prywatne, hotele, pensjonaty i wiele instytucji publicznych. Marka Kołton może prężnie rozwijać się dzięki zespołowi ponad 100 wykwalifikowanych pracowników: konstruktorów, spawaczy, serwisantów i handlowców, którzy w swoją pracę wkładają ogromną wiedzę oraz zaangażowanie. W naszej ofercie znajdziecie kotły automatyczne na pellet, eko groszek oraz biomasę niedrzewną o mocach od 10 kW do 600 kW, marka Kołton to także producent nowoczesnej pompy ciepła AirKompakt.

Kilka słów o firmie

Nasza pompa ciepła – AirKompakt

Pompa ciepła AirKompakt to innowacyjne urządzenie zaprojektowane specjalnie do pracy w polskim klimacie. Razem z naukowcami z krakowskiego AGH nasi specjaliści stworzyli kompaktową pompę ciepła o bardzo dobrych parametrach technicznych i nowoczesnym designie, która została przetestowana w górskich warunkach. Urządzenie zostało wyprodukowane w Polsce i zawiera komponenty renomowanych europejskich producentów. Wysoka wydajność, przyjazność środowisku, energooszczędność, prawie zerowa obsługowość, bezpieczeństwo użytkowania czy wreszcie niepowtarzalny design – oto dlaczego warto wybrać pompę ciepła polskiego producenta – marki Kołton.

Nasza pompa ciepła – AirKompakt

Czym wyróżnia się nasza pompa ciepła?

Jako doświadczeni producenci pomp ciepła wiemy o tym, że choć parametry techniczne urządzenia to podstawa, nie mniej istotne są względy estetyczne. Dlatego też w przypadku naszej pompy zadbaliśmy o oba te aspekty. Oto czym charakteryzuje się pompa ciepła AirKompakt pod względem technicznym!

Konstrukcja oparta o sprężarkę Copeland Scroll

Stworzona z myślą o czynniku R290 sprężarka Copeland Scroll to urządzenie autorstwa czołowego światowego producenta sprężarek; wytwórca gwarantuje tutaj długotrwałą szczelność, którą urządzenie zawdzięcza dobremu kontaktowi spiral wewnętrznych, sprężarka posiada również termiczne zabezpieczenie temperatury tłoczenia oraz intuicyjny zawór bezpieczeństwa.

Zastosowany czynnik chłodniczy Propan R290

Czynnik chłodniczy zastosowany w pompie AirKompakt to R290 – gaz ten gwarantuje nie tylko większą wydajność i w związku z tym niższe koszty eksploatacji: czynnik charakteryzuje się znikomym negatywnym wpływem na środowisko naturalne w przeciwieństwie do innych czynników chłodniczych (współczynnik GWP=3), dobrymi właściwościami termodynamicznymi czy wreszcie brakiem konieczności rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów.

Wbudowany wymiennik regeneracyjny Power-Booster

To dzięki niemu nasza pompa ciepła osiąga dużą moc i wysoki współczynnik COP (nawet powyżej 5.0) w bardzo niskich temperaturach (od –15 do –28°C); wymiennik zabezpiecza sprężarkę przed zalewaniem czynnikiem chłodzącym i umożliwia płynne przechodzenie pomiędzy trybami pracy i odmrażania.

Skraplacz płytowy firmy SWEP

Wysokiej jakości skraplacz szwedzkiej produkcji jest wyposażony w dużą powierzchnię wymiany ciepła, co gwarantuje skuteczną i wydajną konwersję termiczną w urządzeniu.

Autorskie algorytmy w sterowniku

Nasza pompa ciepła wyposażona jest w sterownik polskiej marki TECH – posiada autorskie algorytmy zaprojektowane wspólnie z naukowcami z AGH, m.in. funkcje ogrzewania według krzywej grzewczej, algorytmy odszraniania, algorytm załączania dodatkowych źródeł ciepła czy realizujący odczyty energii elektrycznej i cieplnej. Ponadto sterownik jest wyposażony w intuicyjne menu oraz aplikację internetową, co wnosi obsługę urządzenia na inny poziom komfortu.

Do istotnych parametrów technicznych naszej pompy ciepła warto dodać także nowoczesny wentylator, system łagodnego rozruchu soft-start, elektryczny zawór rozprężny, autorską konstrukcję lamel czy wreszcie możliwość pracy urządzenia w kaskadzie do 6 urządzeń. Parametry techniczne to jednak nie wszystko! Czym nasza pompa wyróżnia się pod względem estetycznym?

Kompaktowe rozmiary

Pompa AirKontakt to niewielkie i zgrabne urządzenie. Z powodzeniem może zostać zainstalowane na zewnątrz budynku – twój dom nie straci na wyglądzie, a ty zaoszczędzisz miejsce w kotłowni.

Nowoczesny design

Jako świadomi producenci pomp ciepła zdajemy sobie sprawę, że takie urządzenie staje się istotnym elementem domu, dlatego też powinno nie tylko dobrze działać, ale także dobrze się prezentować. Pompa AirKompakt cechuje się minimalistycznym i nowoczesnym designem, co doda budynkowi charakteru.

Możliwość wyboru obudowy pompy

Decydując się na pompę AirKompakt, możesz wybrać pomiędzy 3 obudowami urządzenia, które różnią się nie tylko stylem i kolorem, ale także materiałem wykończenia – w ten sposób dopasujesz pompę do swoich upodobań estetycznych.

Jakie są opinie o naszej pompie ciepła?

Za jakością naszych produktów stoją dekady rzetelnej pracy i zdobywania doświadczenia. Świadczą o tym nasze produkty spełniające normy 5 klasy oraz eko design (UE), ale przede wszystkim opinie zadowolonych klientów, z czego jesteśmy najbardziej dumni. Pośród pozytywnych recenzji urządzeń polskiego producenta pomp ciepła Kołton najczęściej wskazuje się m.in. na wiarygodność marki, wysoką jakość produktu, stosowanie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań (np. czynnik chłodniczy R290), cichą pracę urządzenia czy wreszcie atrakcyjny design.

Jakie są opinie o naszej pompie ciepła?

Zalety korzystania z odnawialnych źródeł energii

Pompa ciepła to jedno z odnawialnych źródeł energii, co stanowi jedną z najważniejszych zalet naszego urządzenia. Ciepło zawarte w naturalnym otoczeniu zostaje pobrane przez urządzenie i przekazane do domowej instalacji grzewczej – do tego procesu pompa ciepła potrzebuje tylko niewielkiej mocy elektrycznej, która przy odpowiednim układzie może zostać wygenerowana np. przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Jakie są zalety korzystania z odnawialnych źródeł energii?

 • wykorzystanie darmowej energii z natury
 • wysoka wydajność
 • zmniejszenie zużycia energii elektrycznej
 • niższe opłaty za prąd
 • urządzenia przyjazne środowisku
 • prawie zerowa obsługowość i pełne bezpieczeństwo użytkowania
 • inwestycja w przyszłość.

Pompa ciepła to najlepsza alternatywa dla tradycyjnych systemów ogrzewania domu oraz ciepłej wody użytkowej – system działa wydajniej niż te na paliwa stałe i zupełnie od nich niezależnie. Producenci pomp ciepła w Polsce podkreślają przede wszystkim czystość takiego rozwiązania: zarówno w szerszym ujęciu środowiskowym, jak i perspektywie codziennego użytkowania.

Zalety korzystania z odnawialnych źródeł energii

Dofinansowania do pomp ciepła

W ramach pracy nad poprawą jakości powietrza oraz promowania odnawialnych źródeł energii w ostatnich latach w Polsce wprowadzane są kolejne programy dopłat do zakupu i montażu pomp ciepła – m.in. Mój Prąd 5.0, Moje Ciepło czy Czyste Powietrze, a także wiele pomniejszych programów regionalnych. W zależności od założeń danego programu i poszczególnych czynników dofinansowanie na pompę ciepła może wynieść nawet do 100% kwoty! Koszt zakupu i instalacji pompy ciepła to spora inwestycja, jeśli więc planujesz wybór pompy ciepła, upewnij się, które z programów prowadzą w danym momencie otwarty nabór i uzyskaj dopłatę do swojej pompy ciepła AirKompakt.

Dofinansowania do pomp ciepła