Baza wiedzy

Jak dobrać kocioł CO do dużego zakładu przemysłowego?

Każdy zakład przemysłowy wymaga odpowiedniego ogrzewania. Właściciele większości z nich decydują się na montaż systemu ogrzewania centralnego zasilanego energią wytworzoną przez kocioł na paliwo stałe.  Z uwagi na dużą dostępność wielu urządzeń o różnej budowie i mocy dobór właściwego modelu nie jest łatwym zadaniem. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jakie kotły sprawdzają się najlepiej w dużych zakładach przemysłowych. Zapraszamy do lektury.
podajnik ślimakowy do pieca

O czym warto pamiętać, wybierając piec do zakładu przemysłowego?

Podczas poszukiwań urządzenia grzewczego do zakładu przemysłowego, należy zwracać uwagę na kilka istotnych czynników. Wybrany piec musi charakteryzować się odpowiednią mocą. Wszystko po to, by ogrzewanie nim było nie tylko wydajne, ale i ekonomiczne. Moc kotła dobierana jest do wielkości i wysokości zakładu oraz tzw. wskaźnika powierzchniowego, czyli wartości opisującej, jak szybko budynek traci ciepło.

podajnik ślimakowy do pieca

Kocioł do zakładu przemysłowego powinna wyróżniać solidna budowa. Materiały użyte do jego produkcji muszą gwarantować najwyższą możliwą trwałość i odporność na uszkodzenia. Piec ten musi być przystosowany do intensywnej eksploatacji w wymagających warunkach. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zakup modelu wykonanego z użyciem surowców niskiej klasy może skutkować dużymi problemami podczas codziennego użytkowania.

Kotły dużych mocy – najlepszy wybór do zakładów przemysłowych

Wśród dostępnych na rynku modeli kotłów CO specjalną grupę stanowią tzw. kotły dużych mocy. To urządzenia przeznaczone do montażu w zakładach przemysłowych, halach produkcyjnych oraz innych obiektach o znacznej powierzchni. Piece zbudowane z atestowanej stalowej blachy o zwiększonej grubości gwarantują ponadprzeciętną trwałość. Dzięki specjalnej konstrukcji komory spalania umożliwiają uzyskanie większej powierzchni odbioru ciepła, co przekłada się na ich sprawność.

Piece dużych mocy charakteryzują się praktycznie bezobsługową pracą – obecność człowieka podczas procesu spalania ograniczana jest do niezbędnego minimum. Mogą pracować w trybie ciągłym, bez wygaszania w trakcie sezonu grzewczego. Są łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Nowoczesna budowa przekłada się na niską emisyjność, dzięki czemu urządzenia te zaliczane są do kotłów ekologicznych, niemających negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

mężczyzna

Nie wiesz jak dopasować właściwe rozwiązanie?

Określ swoje potrzeby, a my dobierzemy rozwiązanie dla Twojej inwestycji.

Uruchom formularz