Baza wiedzy

Na czym polega hybrydowy system grzewczy?

Czy jest możliwe, aby pogodzić ze sobą ekologię z ekonomią? Okazuje się, że tak. Odpowiedzią na obie te potrzeby jest hybrydowy system grzewczy, który zadba nie tylko o środowisko naturalne, lecz także o Twój portfel.
Na czym polega hybrydowy system grzewczy?

Obecnie coraz więcej osób pragnie ogrzewać swój dom w sposób ekologiczny, czyli przyjazny dla środowiska naturalnego.

Inni z kolei pragną głównie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Czy jest możliwe, aby pogodzić ze sobą ekologię z ekonomią? Okazuje się, że tak. Odpowiedzią na obie te potrzeby jest hybrydowy system grzewczy, który zadba nie tylko o środowisko naturalne, lecz także o Twój portfel. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury!

Na czym polega hybrydowy system grzewczy?

Co wchodzi w skład hybrydowego systemu grzewczego?

Głównym filarem hybrydowego systemu grzewczego jest pompa ciepła. Jak wiadomo, na rynku jest wiele różnych rodzajów pomp ciepła polegających na odmiennych źródłach energii odnawialnej. W przypadku systemu hybrydowego chodzi o wysokotemperaturową pompę ciepła powietrze-woda, która wyróżnia się m.in. następującymi cechami:

  • mniejsze zużycie energii i hałas od innych pomp,
  • pracę nawet w temperaturze do -25 stopni Celsjusza,
  • parownik ze zwiększoną powierzchnią wymiany ciepła dostosowany do warunków klimatycznych Europy Środkowo-Wschodniej,
  • nieskomplikowany montaż całej jednostki na zewnątrz budynku.

Pompa taka, oprócz wielu innych, posiada jeszcze jedną, bardzo ważną cechę. Mianowicie ma ona możliwość automatycznej współpracy z dodatkowymi źródłami ciepła, takimi jak: grzałka elektryczna, kotły na pellet, gazowe czy olejowe, jak również kolektory słoneczne czy panele fotowoltaiczne. W przypadku tego ostatniego źródła, możliwe jest zapewnienie całkowitego zapotrzebowania pompy na energię elektryczną, dzięki czemu ogrzewanie będzie prawie darmowe. Jeżeli chcemy, aby dodatkowym źródłem ciepła był kocioł C.O. na pellet, np. kocioł 5 klasy, możemy skorzystać z dofinansowania do jego zakupu w ramach programu „Czyste Powietrze”. Jako że materiałem opałowym w tego rodzaju kotłach jest biomasa odpadów drzewnych, są one proekologiczne.

Zalety hybrydowego systemu grzewczego

Sama konstrukcja pompy, jak i jej sterowanie, sprzyja optymalnemu ogrzaniu pomieszczeń, przy jednoczesnym minimalnym wykorzystaniu drugiego źródła ciepła. Automatyzacja współpracy pomiędzy pompą ciepła a drugim źródłem ogrzewania polega na tym, że zaawansowany algorytm sterujący pompą ciepła sam decyduje, kiedy należy załączyć dodatkowe źródło energii, aby ogrzewanie było jak najbardziej ekonomiczne. Dzięki temu mamy gwarancję ciągłości ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej przez cały rok. Należy pamiętać, że z każdym rokiem coraz bardziej zaostrzają się przepisy budowlane, tak aby sprostać wymogom Unii Europejskiej w zakresie niskiej emisyjności budynków, dlatego już wkrótce ogrzewanie na bazie odnawialnych źródeł energii nie będzie zachcianką, lecz koniecznością. Jako producent wysokotemperaturowych pomp ciepła, jak i kotłów na pellet gwarantujemy wysoką jakość produktów oraz łatwość eksploatacji i konserwacji. Nasze kotły na pellet z podajnikiem są praktycznie bezobsługowe, dzięki nowoczesnym sterownikom i samoczyszczącym się palnikom.

mężczyzna

Nie wiesz jak dopasować właściwe rozwiązanie?

Określ swoje potrzeby, a my dobierzemy rozwiązanie dla Twojej inwestycji.

Uruchom formularz