flag sk
flag sk
eu

Loading color scheme

Producent kotłów C.O.

Firma KOŁTON jest producentem ekologicznych kotłów C.O. spełniających wymogi normy PN-EN 303-5:2012 oraz wymogi Eko Projektu. Istniejemy na rynku kotlarskim od 38 lat co zobowiązuje firmę do tworzenia produktów o najwyższej jakości.

Nasze kotły produkujemy wyłącznie ze sprawdzonych, atestowanych materiałów. Wszystkie oferowane przez nas produkty wyróżniają się dużą funkcjonalnością i walorami estetycznymi. Stawiamy na intensywny rozwój technologii produkcji, w tym celu nieustannie inwestujemy w nasz park maszynowy. Domeną firmy jest posiadanie nowoczesnych maszyn, niezbędnych do obróbki materiału i dzięki temu jesteśmy producentem kotłów C.O., który w pełni samodzielnie wytwarza oferowane produkty.


Klient najważniejszy

Elementy kotła jak i jego obudowy konstruowane są przy wykorzystaniu technik CAD CAM. Zapewnia to dużą powtarzalność elementów konstrukcyjnych, a to wpływa na wysoką jakość i estetykę kotłów.

Tworząc nasze produkty kierujemy się przede wszystkim wymaganiami jakie stawiają przed nami klienci. Spełniamy ich najbardziej wygórowane oczekiwania oraz dostosujemy się do trendów panujących na rynku branży grzewczej. Każdy potencjalny odbiorca znajdzie u nas produkt, który idealnie spełni jego wymagania, od tych najprostszych po najbardziej zaawansowane, m.in. kotły z możliwością inteligentnego sterowania całym systemem grzewczym.


Firma KOŁTON istnieje na rynku od prawie 40 lat. Doświadczenie, które zdobyliśmy w takim czasie pozwoliło zyskać ogromne grono zaufanych klientów. Typoszereg kotłów o mocach od 10 kW do 600 kW ogrzewa domy rodzinne a nawet pensjonaty, hotele czy instytucje publiczne. Nasi pracownicy to wykwalifikowani konstruktorzy, spawacze, handlowcy czy serwisanci, którzy w swoją pracę wkładają ogromną wiedzę oraz zaangażowanie.


Wiedza oraz doświadczenie zbudowane na przestrzeni lat pozwalają nam tworzyć produkty najwyższej jakości, spełniające normy 5 klasy oraz eko design (UE). Posiadamy kotły automatyczne na pellet, eko groszek oraz biomasę niedrzewną o mocach od 10 kW do 600 kW.

W opracowaniu z Akademią Górniczo Hutniczą w Krakowie opracowaliśmy pompę ciepła powietrze/woda, którego czynnikiem chłodniczym jest propan R290. Więcej informacji na temat naszych rozwiązań znajda Państwo w zakładce PRODUKTY.