Baza wiedzy

Jaka temperatura powinna panować w domu?

Istnieje wiele teorii na temat tego, jaka temperatura powinna panować w domu. Niektórzy uważają, że im jest ona niższa, tym lepiej. Drudzy z kolei są zwolennikami ciepła, które uznają za najbardziej przyjazne dla nas środowisko. Jaka jest prawda? W naszym artykule wyjaśniamy, jaka temperatura jest uznawana za najlepszą dla naszego organizmu i podpowiadamy, dlaczego to takie ważne, by zwracać uwagę na ten aspekt.
Jaka temperatura powinna panować w domu?

Optymalna temperatura – czyli jaka?

Mówiąc o uniwersalnej temperaturze możemy spotkać się z określeniem „temperatura pokojowa”. Odnosi się ono do zakresu temperatur, w których czujemy się dobrze i komfortowo. O jakim zakresie mowa? Według badań przy wilgotności powietrza wynoszącej od 40% do 60% wynosi ona od 20°C do 22°C. Co ważne, temperatura panująca w sypialni powinna być nieco niższa i wynosić 18°C.

Warto dodać, że temperatura, którą określamy, jako optymalna lub pokojowa może wahać się w zależności od wielu czynników. Duże znaczenie ma m.in. pora roku, wiek domowników, ich aktywność ruchowa, czyli tryb życia oraz – jak już wspomnieliśmy – wilgotność powietrza. Należy pamiętać o następującej zasadzie: jeśli w pomieszczeniu jest cieplej, to wilgotność powinna być bliższa dolnym wartościom (od 45 do 45%), a w przypadku, gdy jest zimniej – znajdować się w granicach od 60 do 65%.

Jaka temperatura powinna panować w domu?

Temperatura a wydatki na ogrzewanie

Okazuje się, że utrzymywanie stałej, optymalnej temperatury jest korzystne nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla naszego portfela. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio przygotowany budynek i zastosowanie innowacyjnych systemów sterowania, które pozwalają kontrolować temperaturę i dopasowywać ją do naszych aktualnych potrzeb.

Z myślą o Twoim komforcie, stworzyliśmy grupę nowoczesnych sterowników, które umożliwiają m.in. sterowanie temperaturą pokojową, sterowanie temperaturą kotła CO, sterowanie temperaturą CWU, czy sterowanie temperaturą zaworów mieszających. Urządzenia te posiadają także dodatkowe funkcje, takie jak tygodniowy program ogrzewania, budzik, podgląd temperatury zewnętrznej, blokada rodzicielska, wyświetlanie aktualnych przebiegów temperatury kotła i temperatury pokojowej, wygaszacz ekranu, czy możliwość aktualizacji oprogramowania poprzez USB.

Poznaj nasze produkty

Oczywiście wspomniane sterowniki to jedna z części składowych innowacyjnych systemów, które znajdziesz w naszej ofercie. Dla naszych klientów proponujemy m.in. kotły na ekogroszek, kotły na pellet, kotły dużych mocy, kotły z ręcznym załadunkiem, a także pompy ciepła.

Zalety naszych produktów to m.in.:

  • wysoka jakość wykonania: kotły stworzone są atestowanych stali kotłowych ga. P265GH oraz stali konstrukcyjnych S235JR o grubości 6-10 mm z hut Arcelor Mittal Poland S.A. oddział Kraków oraz U.S Steel Kosice s.r.o.,
  • innowacyjny, nowoczesny, estetyczny wygląd,
  • komfortowa i intuicyjna obsługa, przyjazne dla użytkownika sterowanie,
  • rozwiązania, które gwarantują długą żywotność i bezawaryjną pracę urządzenia,
  • możliwość zmiany kierunku otwierania drzwiczek (otwieranie w lewo lub prawo),
  • certyfikaty energetyczno-ekologiczne, które potwierdzają jakość, sprawność i bezpieczeństwo kotłów.

Zobacz więcej

mężczyzna

Nie wiesz jak dopasować właściwe rozwiązanie?

Określ swoje potrzeby, a my dobierzemy rozwiązanie dla Twojej inwestycji.

Uruchom formularz