flag sk
flag sk
eu

Loading color scheme

Blog

łąka

Zanieczyszczenie środowiska jest palącym problemem na całym świecie. Mowa tu o zanieczyszczeniu gleby, wód oraz powietrza. Z tego powodu rządy wszystkich krajów, w tym także Polski, często decydują się na wdrażanie różnego rodzaju programów, które mają na celu poprawę tej sytuacji. Jednym z nich jest program „Czyste powietrze”. Czy wiesz, na czym on polega oraz czy możesz z niego skorzystać?

pompa ciepła

Pompa ciepła jest jedną z nowoczesnych form ogrzewania budynków, która swoje działanie opiera na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. W zależności od jej rodzaju ciepło pobiera bowiem z wody, powietrza lub gruntu. Z tego powodu jest uznawana za ekologiczną formę  instalacji grzewczej. Koszty jej montażu mogą jednak okazać się dla niektórych inwestorów za wysokie. Wbrew pozorom wcale nie oznacza to, że wówczas trzeba w ogóle rezygnować z tego rodzaju instalacji.

pompa ciepła

Jednym z najbardziej opłacalnych źródeł ogrzewania zimą w naszych domach jest pompa ciepła powietrze-woda.  Jest zbudowana tak, że jest w stanie ogrzać stosunkowo dużą powierzchnię, a przy tym zużyć minimalne ilości energii elektrycznej. Dlatego jest ona wykorzystywana jako energooszczędne źródło ciepła. Korzysta ona z odnawialnych źródeł  energii: wody i powietrza. Czy pompa oprócz ogrzewania ma właściwości chłodzące?

temperatura w domu 22

Istnieje wiele teorii na temat tego, jaka temperatura powinna panować w domu. Niektórzy uważają, że im jest ona niższa, tym lepiej. Drudzy z kolei są zwolennikami ciepła, które uznają za najbardziej przyjazne dla nas środowisko. Jaka jest prawda? W naszym artykule wyjaśniamy, jaka temperatura jest uznawana za najlepszą dla naszego organizmu i podpowiadamy, dlaczego to takie ważne, by zwracać uwagę na ten aspekt.

kocioł grzewczy

Centralne ogrzewanie instaluje się obecnie niemal w każdym nowym budynku mieszkalnym czy biurowym. Systemy grzewcze wykorzystujące pracę kotłów montuje się również przy okazji modernizacji obiektów, w których dotąd korzystano z mało ekonomicznych i nieekologicznych metod grzewczych. Kotły grzewcze to urządzenia służące do ogrzewania wody lub innej cieczy, która krąży w rurach centralnego ogrzewania i dopływa do każdego z grzejników. W tym artykule podpowiadamy, czym warto kierować się przy wyborze kotła c.o.

pompa ciepła

Ogrzewanie każdego budynku jest podstawą dla komfortowego przebywania w nim, przez ludzi w okresie zimowym. Firma KOŁTON produkuje najnowocześniejsze rozwiązania grzewcze jak piece na pellet czy pompy ciepła. 

biomasa drzewna

Ciepło, którym ogrzewamy domy i mieszkania, nie bierze się znikąd. Żeby je uzyskać, trzeba w tym celu użyć któregoś z surowców. Tradycyjnie rolę tę spełnia drewno lub węgiel. To ostatnie paliwo kopalne ostatnio odchodzi jednak do lamusa. To dlatego, że jest ono nieekologiczne – przyczynia się do powstawania smogu i do wydzielania dużych ilości dwutlenku węgla. A są to rezultaty, których zasięg należy raczej ograniczać niż wzmacniać. Dlatego też osoby korzystające z centralnego ogrzewania szukają innych sposobów na to, aby zapewnić sobie dostateczną ilość ciepła.

Pompa ciepła

Możliwość czerpania darmowej energii sprawia, że coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup pompy ciepła. Jednak opłacalność inwestycji będzie zależała od parametrów danej pompy oraz tego, ile energii jest w stanie pozyskiwać. Jeśli zastanawiasz się nad tym sposobem ogrzewania, przeczytaj nasz poradnik.

kocioł na biomasę

Zmiany klimatyczne wywoływane destrukcyjnym wpływem działalności ludzi oraz wyczerpywanie się źródeł surowców kopalnianych sprawia, że coraz więcej osób zaczyna dostrzegać istotę ekologii. Nowe przepisy prawne dokładnie regulują, chociażby systemy grzewcze zwracając uwagę na konieczność poszukiwania alternatywnych rozwiązań dla paliw kopalnych.

pellet

Wybór sposobu ogrzewania budynków nie należy do najłatwiejszych. Mianowicie decyzję podejmuje się na podstawie wielu istotnych czynników takich jak: koszty montażu instalacji grzewczej i późniejszego użytkowania, wydajność systemu, emisja zanieczyszczeń, dostępność i jakość paliwa oraz forma obsługi. Od lat na rynku dużą popularnością cieszą się: ekogroszek i pellet.