flag sk
flag sk
eu

Loading color scheme

Blog

Realizacja projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – poddziałanie 1.2.3 Bony na innowacje, typ projektu C
mężczyzna wsypuje pellet do kotła

Podstawą zapewnienia zimą komfortu termicznego osobom przebywającym w budynku jest instalacja centralnego ogrzewania, którego serce stanowi kocioł grzewczy. W Polsce w wielu gospodarstwach domowych wciąż można się spotkać z piecami zasilanymi węglem kamiennym lub brunatnym – należy jednak pamiętać, że zasoby tego opału nie tylko są mocno ograniczone, ale jego spalanie zagraża zdrowiu ludzi i zwierząt, którzy wdychają powietrze zanieczyszczone trującymi tlenkami (głównie węgla, azotu i siarki), pyłami czy rakotwórczymi substancjami smolistymi. Alternatywą dla tego typu przestarzałych rozwiązań jest inwestycja w kocioł na pellet.

Realizacja projektu w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 – poddziałanie 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP

pompa ciepła przed domem

Obecnie coraz więcej osób pragnie ogrzewać swój dom w sposób ekologiczny, czyli przyjazny dla środowiska naturalnego. Inni z kolei pragną głównie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Czy jest możliwe, aby pogodzić ze sobą ekologię z ekonomią? Okazuje się, że tak. Odpowiedzią na obie te potrzeby jest hybrydowy system grzewczy, który zadba nie tylko o środowisko naturalne, lecz także o Twój portfel. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury!

pompa ciepła

Jeżeli interesuje cię ekologia, a przy okazji chciałbyś obniżyć swoje rachunki za prąd, to powinieneś zainteresować się pompami ciepła. Te nowoczesne i energooszczędne urządzenia grzewcze wybiera obecnie coraz więcej Polaków, zastępując nimi przestrzale piece i kotły na paliwo stałe. Szczególnie warto zwrócić uwagę na wysokotemperaturowe pompy ciepła. Jakie są ich główne zalety?

piec

Ekogroszek cieszy się obecnie niemałą popularnością. Nic dziwnego! Jest to bardzo korzystna forma ogrzewania budynku, ponieważ generuje relatywnie niewielkie koszty. Ponadto materiał ten spełnia wszelkie standardy Unii Europejskiej, co oznacza, że jest w pełni bezpieczny dla środowiska. Aby móc korzystać z ekogroszku, konieczny jest wybór odpowiedniego pieca.

pompa ciepła

Pompy ciepła to niezwykle praktyczne i energooszczędne urządzenia grzewcze, które zyskują sobie coraz większą popularność na całym świecie. Na dodatek są one ekologiczne, gdyż w większości bazują na energii odnawialnej. To jednak nie koniec ich zalet. Nie każdy wie, że pompy ciepła można wykorzystać również do chłodzenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

łąka

Zanieczyszczenie środowiska jest palącym problemem na całym świecie. Mowa tu o zanieczyszczeniu gleby, wód oraz powietrza. Z tego powodu rządy wszystkich krajów, w tym także Polski, często decydują się na wdrażanie różnego rodzaju programów, które mają na celu poprawę tej sytuacji. Jednym z nich jest program „Czyste powietrze”. Czy wiesz, na czym on polega oraz czy możesz z niego skorzystać?

pompa ciepła

Pompa ciepła jest jedną z nowoczesnych form ogrzewania budynków, która swoje działanie opiera na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. W zależności od jej rodzaju ciepło pobiera bowiem z wody, powietrza lub gruntu. Z tego powodu jest uznawana za ekologiczną formę  instalacji grzewczej. Koszty jej montażu mogą jednak okazać się dla niektórych inwestorów za wysokie. Wbrew pozorom wcale nie oznacza to, że wówczas trzeba w ogóle rezygnować z tego rodzaju instalacji.

pompa ciepła

Jednym z najbardziej opłacalnych źródeł ogrzewania zimą w naszych domach jest pompa ciepła powietrze-woda.  Jest zbudowana tak, że jest w stanie ogrzać stosunkowo dużą powierzchnię, a przy tym zużyć minimalne ilości energii elektrycznej. Dlatego jest ona wykorzystywana jako energooszczędne źródło ciepła. Korzysta ona z odnawialnych źródeł  energii: wody i powietrza. Czy pompa oprócz ogrzewania ma właściwości chłodzące?