flag sk
flag sk
eu

Loading color scheme

Blog

Pompa ciepła

Możliwość czerpania darmowej energii sprawia, że coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup pompy ciepła. Jednak opłacalność inwestycji będzie zależała od parametrów danej pompy oraz tego, ile energii jest w stanie pozyskiwać. Jeśli zastanawiasz się nad tym sposobem ogrzewania, przeczytaj nasz poradnik.

kocioł na biomasę

Zmiany klimatyczne wywoływane destrukcyjnym wpływem działalności ludzi oraz wyczerpywanie się źródeł surowców kopalnianych sprawia, że coraz więcej osób zaczyna dostrzegać istotę ekologii. Nowe przepisy prawne dokładnie regulują, chociażby systemy grzewcze zwracając uwagę na konieczność poszukiwania alternatywnych rozwiązań dla paliw kopalnych.

pellet

Wybór sposobu ogrzewania budynków nie należy do najłatwiejszych. Mianowicie decyzję podejmuje się na podstawie wielu istotnych czynników takich jak: koszty montażu instalacji grzewczej i późniejszego użytkowania, wydajność systemu, emisja zanieczyszczeń, dostępność i jakość paliwa oraz forma obsługi. Od lat na rynku dużą popularnością cieszą się: ekogroszek i pellet. 

pompa ciepła

Pompa ciepła to bardzo prosta i mądra technologia pozwalająca ekologicznie i niskim kosztem utrzymywać ciepło we wnętrzu domu. Wyjaśniamy, jak działa to urządzenie i dlaczego jest tak przydatne.