flag sk
flag sk
eu

Loading color scheme

Blog

temperatura w domu 22

Istnieje wiele teorii na temat tego, jaka temperatura powinna panować w domu. Niektórzy uważają, że im jest ona niższa, tym lepiej. Drudzy z kolei są zwolennikami ciepła, które uznają za najbardziej przyjazne dla nas środowisko. Jaka jest prawda? W naszym artykule wyjaśniamy, jaka temperatura jest uznawana za najlepszą dla naszego organizmu i podpowiadamy, dlaczego to takie ważne, by zwracać uwagę na ten aspekt.

kocioł grzewczy

Centralne ogrzewanie instaluje się obecnie niemal w każdym nowym budynku mieszkalnym czy biurowym. Systemy grzewcze wykorzystujące pracę kotłów montuje się również przy okazji modernizacji obiektów, w których dotąd korzystano z mało ekonomicznych i nieekologicznych metod grzewczych. Kotły grzewcze to urządzenia służące do ogrzewania wody lub innej cieczy, która krąży w rurach centralnego ogrzewania i dopływa do każdego z grzejników. W tym artykule podpowiadamy, czym warto kierować się przy wyborze kotła c.o.

pompa ciepła

Ogrzewanie każdego budynku jest podstawą dla komfortowego przebywania w nim, przez ludzi w okresie zimowym. Firma KOŁTON produkuje najnowocześniejsze rozwiązania grzewcze jak piece na pellet czy pompy ciepła. 

biomasa drzewna

Ciepło, którym ogrzewamy domy i mieszkania, nie bierze się znikąd. Żeby je uzyskać, trzeba w tym celu użyć któregoś z surowców. Tradycyjnie rolę tę spełnia drewno lub węgiel. To ostatnie paliwo kopalne ostatnio odchodzi jednak do lamusa. To dlatego, że jest ono nieekologiczne – przyczynia się do powstawania smogu i do wydzielania dużych ilości dwutlenku węgla. A są to rezultaty, których zasięg należy raczej ograniczać niż wzmacniać. Dlatego też osoby korzystające z centralnego ogrzewania szukają innych sposobów na to, aby zapewnić sobie dostateczną ilość ciepła.